Intr-un interviu acordat publicatiei, el a mentionat ca initierea unui conflict cu presedintele SUA, Donald Trump, a fost o greseala din partea lui Elon Musk.
Errol a subliniat ca Elon a initiat conflictul din cauza stresului si oboselii.
„Trump va castiga, a fost ales presedinte. Cred ca Elon a facut o greseala, este obosit, este stresat. Cinci luni de stres continuu”, a declarat Errol Musk pentru „Izvestia”. Potrivit lui, conflictul nu este foarte important si se va termina in curand.