Fost ministru al lui Tomac, despre Guvernul Veștea: ”Să ajungi la mâna lui Ponta, Peiu, Peia, Gavrilă etc. e sordid. Moral și electoral câștigă Bolojan”
Adrian Papahagi, care a fost propus ministru al Culturii pe pe lista lui Eugen Tomac, reacționează foarte dur la modul în care decurg negocierile pentru susținerea noului premier desemnat Adrian Veștea. ”Să ajungi la mâna lui Ponta, Peiu, Peia, Gavrilă etc. e sordid. Halal guvern și majoritate “pro-occidentale”! Nu mai crede nimeni în povestea responsabilității […]