Clotilde Armand spune lucrurilor pe nume: „Viorica Dancila, cel mai nerod prim-ministru din istoria recenta a tarii”

politica

Clotilde Armand, locul 2 pe lista pentru europarlamentare, afirma ca Viorica Dancila este „cel mai nerod prim-ministru din istoria recenta a tarii”.

„Viorica Dancila a prins curaj. Dumneaei le-a transmis europarlamentarilor romani din Opozitie ‘sa le fie rusine’. Cred ca realitatea arata putin diferit: Romania are in acest moment cel mai nerod prim-ministru din istoria recenta a tarii”, a scris Armand pe Facebook.

Uniunea Salvati Romania este primul partid care a anuntat lista candidatilor pentru alegerile europarlamentare din luna mai 2019. USR a anuntat ca cei 43 de candidati fost alesi in urma votului a peste 5.000 de membri de partid, printr-un sistem electronic, on-line si verificabil.

Lista candidatilor USR la alegerile europarlamentare 2019:
1. GHINEA Cristian – Sector 3
2. ARMAND Clotilde-Marie-Brigitte – Sector 1
3. STEFANUTA Nicolae Bogdanel – Sibiu
4. BOTOS Vlad-Marius – Arad
5. GHEORGHE Vlad-Dan – Sector 6
6. RENIUT Anamaria Naomi – Brasov
7. GHELMEZ Radu-Ionut – Diaspora
8. MIHAIU Radu Nicolae – Sector 2
9. LORINCZ Iulian Stefan – Diaspora
10. CRISTIAN Adriana – Cluj
11. CRISAN Camelia Carmen – Sector 6
12. TARANU George – Iasi
13. GURLUI Silviu-Octavian – Iasi
14. STOIAN Teodora – Sector 3
15. VARZARU Alexandru-Gabriel – Timis
16. AMARIEI Raluca – Sibiu
17. TASCU-STAVRE Miroslav-Valeriu – Caras-Severin
18. ANDREI Florin – Sector 1
19. STOICA Emanuel Ioan – Diaspora
20. BERCEANU Octavian Alexandru – Sector 6
21. IURISNITI Cristina-Ionela – Bistrita-Nasaud
22. URAM Elena – Tulcea
23. DIACONU Ruxandra – Dolj
24. PETREA Virgil-Cristian – Vrancea
25. SVAB Nicolae Mihai – Bihor
26. MATACHE Narcis George – Diaspora
27. STANCU Ionut-Catalin – Braila
28. NITA Adrian – Sector 2
29. ANDREI Ileana-Lavinia – Sector 1
30. IACOB Oana – Sector 1
31. CUCOS Ioana Laura – Ilfov
32. DRAGNEA Cristian – Diaspora
33. LUPAS Ciprian – Salaj
34. ENUSCA Veronica-Lenuta – Constanta
35. TRANESCU Aurora – Sector 4
36. SURCEL Alexandru Cristian – Sector 5
37. CERNIC Sebastian – Bacau
38. IVAN Dragos Lucian – Prahova
39. TANASESCU Mihai Andrei – Ialomita
40. VINTILA Dorin Ionut – Vaslui
41. BUZDUGAN Alin – Neamt
42. TARABUTA Marcel-Florin – Mehedinti
43. CIORNEI Radu Tudor – Suceava

Mai mult despre: , ,


Comentarii: