Lor trebuie sa le „multumiti”: Lista parlamentarilor care au votat pentru un SINGUR TUR

politica

Victoria candidatilor PSD la primariile din Bucuresti si din tara a fost posibila, in principal, ca urmare a eliminarii alegerii primarilor in doua tururi de scrutin. Legea a fost adoptata pe 6 mai 2015 cu un vot covarsitor, fiind sustinuta si de parlamentarii PNL.

Ironia sortii face ca legea a fost votata si de doi actuali candidati ai PNL care ar fi castigat alegerile de acum daca ar fi existat doua tururi. Este vorba despre deputatul Ovidiu Raetchi, clasat pe locul 2 la alegerile din Sectorul2, si Razvan Mironescu, clasat pe locul 2 la alegerile din Sectorul 6.

Legea a fost adoptata cu 278 voturi pentru, 22 impotriva si 14 abtineri.

Miercuri, 6 mai 2015, ora 15:34
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 365/2015 pentru alegerea autoritatilor administratiei publice locale, pentru modificarea Legii administratiei publice locale nr.215/2001, precum si pentru modificarea si completarea Legii nr.393/2004 privind Statutul alesilor locali

Nr. Crt. Nume si prenume Grup Vot
1. Adascalitei Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
3. Andea Petru PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anghel Gabriela-Lola ND DA
6. Antal Istvan UDMR DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Anusca Roxana-Florentina PNL DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babus Radu PSD DA
14. Balta Mihai PSD DA
15. Baisanu Stefan-Alexandru PNL DA
16. Balan Ion PSD DA
17. Banicioiu Nicolae PSD DA
18. Barbulescu Daniel-Ionut PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Birsasteanu Florica PSD DA
24. Blajut Viorel-Ionel ND DA
25. Blanariu Valentin – DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bogdan Gheorghe-Danut PSD DA
28. Bogdanici Camelia-Margareta PSD DA
29. Boghicevici Claudia PNL Abtinere
30. Bonis Istvan UDMR DA
31. Bordeianu Dan PSD DA
32. Bucur Constantin-Alin PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
35. Buican Cristian PNL NU
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Stefan ND DA
38. Calimente Mihaita PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
40. Calota Florica Ica ALDE DA
41. Canacheu Costica PNL NU
42. Calin Ion PSD DA
43. Caprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Cataniciu Steluta-Gustica ALDE DA
45. Cernea Remus-Florinel – NU
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Chirita Dumitru – –
48. Chirtes Ioan-Cristian PNL DA
49. Chirvasuta Laurentiu PSD DA
50. Chitoiu Daniel ALDE DA
51. Cioata Cezar ALDE DA
52. Ciobanu Gheorghe PSD DA
53. Ciobanu Liliana – DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
58. Ciuca Liviu-Bogdan ALDE DA
59. Cocei Erland PNL DA
60. Codirla Liviu PSD DA
61. Condurateanu Andrei-Razvan – DA
62. Constantin Daniel ALDE DA
63. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
64. Costin Gheorghe PNL DA
65. Covaci Dorel PSD DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Cristea Aurelia PSD DA
68. Cristea Victor PSD DA
69. Cristian Horia PNL Abtinere
70. Cseke Attila-Zoltan UDMR DA
71. Cupa Ion ALDE DA
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Stefan-Petru ND DA
74. Dascalu Constantin PNL DA
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
77. Diaconu Mihai-Bogdan – NU
78. Dima Toader PSD DA
79. Dirzu Ioan PSD DA
80. Dobos Anton PNL Abtinere
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobrinescu Traian PNL DA
83. Dolineaschi Andrei PSD DA
84. Dontu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
86. Dragomir Gheorghe PNL DA
87. Dragomir Maria – DA
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Draghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Dragusanu Vasile-Catalin ALDE DA
91. Dumbravanu Paul – NU
92. Dumitru Georgica ALDE DA
93. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
94. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
95. Dusa Mircea PSD DA
96. Emacu Gheorghe PSD DA
97. Enache Marian PSD DA
98. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
99. Eparu Ion PSD DA
100. Erdei Doloczki Istvan UDMR DA
101. Fejer Laszlo-Odon UDMR DA
102. Fenechiu Catalin-Daniel ND NU
103. Firczak Gheorghe Minoritati DA
104. Florea Damian ALDE DA
105. Florea Daniel PSD DA
106. Fraticiu Gheorghe PSD DA
107. Galan Constantin ALDE NU
108. Gant Ovidiu Victor Minoritati Abtinere
109. Gavrilescu Gratiela Leocadia ALDE DA
110. Gaina Mihaita PSD DA
111. Geanta Florian Daniel PSD DA
112. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
113. Gheorghe Florin PSD DA
114. Gheorghe Tinel PNL NU
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghita Sebastian-Aurelian PSD DA
117. Ghiveciu Marian PSD DA
118. Gireada Dumitru-Verginel PNL Abtinere
119. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
120. Grama Horia PSD DA
121. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
122. Gudu Vasile PNL NU
123. Gunia Dragos-Ionel PNL DA
124. Guran Virgil – NU
125. Gurzau Adrian ND DA
126. Gust Balosin Florentin – DA
127. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
128. Harbuz Liviu PSD DA
129. Harau Eleonora-Carmen PNL Abtinere
130. Holban Titi PSD DA
131. Horga Vasile PNL DA
132. Hulea Ioan PSD DA
133. Iancu Iulian PSD DA
134. Iane Daniel PNL DA
135. Ibram Iusein Minoritati DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ionescu Aurelian ALDE DA
138. Ionescu George PNL DA
139. Iordache Florin PSD DA
140. Irimie Vicentiu-Mircea ALDE DA
141. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
142. Itu Cornel PSD DA
143. Kelemen Hunor UDMR DA
144. Kerekes Karoly UDMR DA
145. Kereskenyi Gabor UDMR DA
146. Khraibani Camelia PSD DA
147. Korodi Attila UDMR DA
148. Laza-Matiuta Liviu PNL DA
149. Longher Ghervazen Minoritati DA
150. Lubanovici Mircea PNL DA
151. Lupu Mihai PNL DA
152. Manda Iulian Claudiu PSD DA
153. Manolache Marius PSD DA
154. Marcoci Vlad PSD DA
155. Marcu Viorica PNL DA
156. Marin Gheorghe PSD DA
157. Marin Laura PSD DA
158. Marocico Ion Minoritati DA
159. Marton Arpad-Francisc UDMR Abtinere
160. Mate Andras-Levente UDMR DA
161. Matei Calin-Vasile-Andrei PSD DA
162. Mazilu Constantin PSD DA
163. Maduta Flavius-Luigi PSD DA
164. Melinte Ion PSD DA
165. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
166. Mihai Aurelian PNL DA
167. Mihaila Ioan PSD DA
168. Mihailescu Ion-Bogdan PSD DA
169. Minca Liliana ND DA
170. Mircovici Niculae Minoritati DA
171. Mironescu Razvan Horia PNL DA
172. Mitrea Manuela PSD DA
173. Mirza Gavril PSD DA
174. Mocanu Adrian PSD DA
175. Mocioalca Ion PSD DA
176. Mocioi Niculina PNL DA
177. Moisii Constantin PSD DA
178. Moldovan Carmen Ileana PSD DA
179. Moldovan Ioan ALDE DA
180. Moldovan Iosif UDMR DA
181. Molnar Zsolt UDMR Abtinere
182. Motreanu Dan-Stefan PNL –
183. Mot Constantin-Stelian-Emil PSD DA
184. Movila Petru ND NU
185. Muntean Mircia PSD DA
186. Munteanu Ioan PSD DA
187. Murgu Neagu PSD DA
188. Nazare Alexandru PNL NU
189. Neacsu Marian PSD DA
190. Necula Cosmin PSD DA
191. Negrut Cornelia ALDE DA
192. Nichita Cristina PSD DA
193. Nicoara Romeo Florin PNL DA
194. Nicolae Alexandri PNL DA
195. Nicolae Florian PSD DA
196. Nicolaescu Gheorghe-Eugen PNL NU
197. Niculae Aurel PSD DA
198. Niculescu Dumitru – DA
199. Niculescu Duvaz Bogdan Nicolae PSD DA
200. Nistor Laurentiu PSD DA
201. Nistor Marioara PSD DA
202. Nita Emil PSD DA
203. Nosa Iuliu PSD DA
204. Oajdea Daniel Vasile ND DA
205. Ochi Ion PSD DA
206. Oltean Ioan PNL DA
207. Orban Ludovic PNL NU
208. Oros Nechita-Adrian PNL DA
209. Palasca Viorel ALDE DA
210. Palar Ionel PNL Abtinere
211. Paleologu Theodor PNL DA
212. Pambuccian Varujan Minoritati DA
213. Pana Adriana-Doina PSD DA
214. Pardau Dumitru PNL –
215. Paul Maria-Andreea PNL DA
216. Paun Nicolae Minoritati DA
217. Pargaru Ion PSD DA
218. Paslaru Florin-Costin PSD DA
219. Peia Ninel PSD DA
220. Petrea Dorin Silviu PSD DA
221. Petrescu Petre – DA
222. Petric Octavian PSD DA
223. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
224. Plumb Rovana PSD DA
225. Pocora Cristina-Ancuta PNL DA
226. Podasca Gabriela-Maria PSD DA
227. Ponta Victor-Viorel PSD DA
228. Pop Georgian PSD DA
229. Popeanga Vasile PSD DA
230. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
231. Potor Calin PSD DA
232. Preda Cezar-Florin PNL NU
233. Puscas Iacob PSD DA
234. Raetchi Ovidiu Alexandru PNL DA
235. Raducanu Ion PSD DA
236. Radulescu Catalin-Marian PSD DA
237. Radulescu Constantin PSD DA
238. Radulescu Romeo – DA
239. Resmerita Cornel-Cristian PSD DA
240. Roman Cristian-Constantin PNL DA
241. Roman Gheorghe PSD DA
242. Roman Ioan Sorin PSD DA
243. Rosca Mircea PNL DA
244. Rotaru Razvan ND DA
245. Sava Andrei-Valentin PSD DA
246. Samartinean Cornel-Mircea PNL DA
247. Sapunaru Nini PNL DA
248. Savoiu Ionut-Cristian PSD DA
249. Scarlat George PNL Abtinere
250. Sefer Cristian-George PSD DA
251. Seres Denes UDMR DA
252. Simedru Dan Coriolan PNL DA
253. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
254. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
255. Solomon Adrian PSD DA
256. Stan Ioan PSD DA
257. Stanciu Anghel PSD DA
258. Stancu Ionel Minoritati DA
259. Stativa Irinel Ioan PSD DA
260. Stanescu Alexandru PSD DA
261. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
262. Stoica Mihaela – Abtinere
263. Stragea Sorin Constantin PSD DA
264. Stroe Ionut-Marian PNL DA
265. Stroe Radu PSD DA
266. Sturzu Mihai-Razvan PSD DA
267. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
268. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
269. Szabo Odon UDMR DA
270. Scheau Ion PNL DA
271. Simon Gheorghe PSD DA
272. Soptica Costel PNL DA
273. Sova Lucian PSD DA
274. Stefan Viorel PSD DA
275. Stefanescu Elena Catalina PSD DA
276. Stirbu Gigel-Sorinel PNL NU
277. Tabugan Ion PSD DA
278. Talos Gheorghe-Mirel ALDE DA
279. Tararache Mihai PNL NU
280. Tamaian Ioan PNL DA
281. Tanase Razvan-Ionut – Abtinere
282. Tanasescu Claudiu-Andrei ALDE DA
283. Tataru Florin-Cristian PSD DA
284. Teodorescu Catalin-Florin PNL DA
285. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
286. Tiuch Catalin PSD DA
287. Tilvar Angel PSD DA
288. Toader Mircea-Nicu PNL DA
289. Tocut Dan-Laurentiu ALDE DA
290. Tomac Eugen ND NU
291. Traicu Rodin PSD DA
292. Tudorache Daniel PSD DA
293. Tudorie Violeta PSD DA
294. Tudose Mihai PSD DA
295. Turcan Raluca PNL Abtinere
296. Tusa Adriana Diana PNL –
297. Tigaeru Rosca Laurentiu PSD DA
298. Udriste Gheorghe PNL NU
299. Urcan Ionas-Florin PNL DA
300. Uricec Eugen Constantin PSD DA
301. Ursarescu Dorinel ALDE DA
302. Vainer Aurel Minoritati DA
303. Varga Lucia-Ana PNL DA
304. Varga Vasile PNL DA
305. Vasilica Radu Costin PSD DA
306. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
307. Vladu Iulian PNL Abtinere
308. Vlase Petru Gabriel PSD DA
309. Vladoiu Aurel PSD DA
310. Voicu Madalin-Stefan PSD DA
311. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
312. Vreme Valerian PSD DA
313. Vulpescu Ioan PSD DA
314. Weber Mihai PSD DA
315. Zaharcu Neviser PSD DA
316. Zgonea Valeriu Stefan PSD DA
317. Zisopol Dragos Gabriel Minoritati DA
318. Zlati Radu PNL DA

Iti place aktual24.ro? Urmareste fluxul de stiri aktual24.ro si pe Facebook

Mai mult despre: , , ,


Comentarii: