„Sunt internat de trei zile. Ma simt bine. Sunt confirmat COVID. In urma unor analize repetate, sunt internat la Matei Bals”, a afirmat Petre Daea vineri, pentru News.ro.
Chestionat daca i-au transmis medicii cand va fi externat, social-democratul a raspuns: „Nu eu decid si nu am o perspectiva acum”.