Piedone, atac dur la medicul Cirstoiu: „Ei isi lasa deoparte pantofii de lux si coboara in bascheti, dar nu sunt din decorul asta!”
![Piedone, Catalin Cirstoiu, bascheti, dai in fabrici si uzine, pantofi de lux, primarie](https://cdn.aktual24.ro/wp-content/uploads/2016/04/cristianpopescupiedone-1460542731-610x300.jpg)
Aflat in plina campanie de strangere de semnaturi la masuta, primarul Sectorului 5, Cristian Popescu Piedone a avut o reactie acida fata de actiunile de PR desfasurate in ultimele zile de contracandidatul sau, medicul Catalin Cirstoiu, in metroul bucurestean.
El s-a declarat bucuros ca adversarii sai, mult mai bine plasati intelectual, il ataca: „Ma consider usor fericit, nu e o jignire pentru mine. Ei jignesc acel electorat pe care ei nu l-au bagat in seama. Cei multi care coboara doar in timpul campaniei electorale. Isi lasa pantofii de lux si coboara in bascheti, dar nu sunt din decorul asta”, a declarat Piedone pentru Romania TV.
„Baschetii aia sunt de la Sumudica, ii dau jos si-i pun ca breloc la usa Primariei. Daca stateam doar la masuta roz, sectoarele 4 si 5 nu aratau ca acum. Sunt realizari, nu promisiuni”, a spus candidatul PUSL la Primaria Capitalei.
Cristian Popescu a spus ca adversarii sai au uitat de cei din clasa saraca a societatii si acum, in campanie electorala, pretind ca se amesteca cu poporul.
„Eu cred ca domnul Cirstoiu n-a mai mancat un mic… doar de poza, a inghitit asa. Si pe capota masinii. Eu de acolo provin, sunt din flimul ala. Altii nu sunt din filme. Din pacate pentru ei a venit vremea in care vor da socoteala celor multi si asta se va vedea pe 9 iunie. Sa ma jigneasca, sa ma faca in toate felurile, ii rog chiar, pentru ca spuneam eu, nu vreau sa dau un citat din timpul lui Ceausescu, dai in mine, dai in fabrici si uzine”, a spus primarul Sectorului 5.