„Nu este nicio schimbare. A ramas aceeasi echipa acolo, cu Paul Stanescu, cu toata lumea, deci nu s-a schimbat absolut nimic. Se vor face pregatiri, inclusiv am inteles ca se va schimba si doctrina, sau se va umbla la ea, si in toamna asta congres pentru alegerea unei conduceri stabile, adica tot baietii astia sa fie, bineinteles, la putere, ca merita”, a afirmat Constantin Toma, marti seara, la Euronews Romania.
Toma este convins ca Marcel Ciolacu va conduce in continuare partidul, din umbra.
„Nu a fost schimbare. Azi nu a fost schimbare! Marcel a fost foarte suparat, si-a dat demisia ca prima data atunci l-au tinut colegii din conducere, tot ceilalti sase care au fost acolo, ca au realizat la vreo ora, doua dupa asta, mi-a spus-o unul dintre ei din actuala conducere si din fosta conducere, mi-a spus-o: ba, noi nu ne-am dat seama ca trebuie sa plecam si noi daca pleaca Marcel si si-a dat demisia. Si s-au rugat de el pana dimineata si l-au convins sa ramana la conducerea partidului. Sper sa nu se intample si azi asa, dar oricum n-a fost nimic astazi. Marcel va ramane, va conduce partidul in continuare”, a mai spus Toma.