Un vrâncean, amendat cu 20.000 lei pentru că a sunat „în mod repetat și abuziv”, la 112. Judecătorii l-au iertat, reducând sancțiunea la 2.000 de lei
Un bărbat din Vrancea a fost inițial sancționat cu trei amenzi distincte, însumând 20.000 de lei, pentru apelarea abuzivă a Serviciului 112 în luna iulie 2025. Bărbatul era supărat pe un vecin „influent” Potrivit cotidianului local, Monitorul de Vrancea, faptele au constat în trei apeluri consecutive făcute pentru a reclama un conflict cu un vecin, […]