Nou control al Gărzii de Mediu în Jilava și Sintești, cu percheziții la persoane suspectate că ard și valorifică ilegal deșeuri
Comisarii Gărzii de Mediu Ilfov, împreună cu jandarmi, au desfășurat miercuri o nouă acțiune de control în localitățile Jilava și Sintești, vizând persoane și amplasamente suspectate că depozitează, ard sau valorifică ilegal deșeuri. Comisarii Gărzii de Mediu, însoțiți de zeci de jandarmi Potrivit reprezentanților instituției, citați de News.ro, verificările au avut ca scop „identificarea și […]