Un lider PNL îl laudă pe Tomac: ”Este un om foarte echilibrat şi cu picioarele pe pământ”
Preşedintele PNL Botoşani, Valeriu Iftime, a declarat, vineri, că premierul desemnat Eugen Tomac este „un om foarte echilibrat şi cu picioarele pe pământ”, însă susţinerea viitorului guvern depinde de capacitatea liderilor de partid de a ajunge la un compromis. Iftime, care este şi preşedinte al Consiliului Judeţean Botoşani, a afirmat, pentru AGERPRES, că România are […]