Cine este judecătoarea trimisă în judecată pentru patru infracțiuni de abuz în serviciu. Ea l-a achitat pe Vasile Blaga în 2018
Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție a anunțat trimiterea în judecată a judecătoarei Monica-Claudia Cipariu, de la Tribunalul București, sub acuzația săvârșirii a patru infracțiuni de abuz în serviciu. Potrivit unui comunicat al Ministerului Public, procurorul de caz din cadrul Secției de urmărire penală a finalizat cercetările și a constatat că […]