Premierul Magyar anunță că merge peste președintele Tamás Sulyok după expirarea ultimatumului privind demisia acestuia
Prim-ministrul ungar Péter Magyar a anunțat că îl va vizita luni dimineață pe președintele Tamás Sulyok, după expirarea termenului-limită pe care i l-a acordat pentru a demisiona din funcție, potrivit unei postări publicate duminică pe Facebook și citate de agenția ungară MTI. „Termenul limită pentru demisie expiră astăzi la miezul nopții. Ministrul justiției și cu […]