Deutsche Welle: „Romania in pericol mortal. Tot mai intoxicata si contaminata, isi pierde si libertatea si civilitatea”
Deutsche Welle publica un nou comentariu extrem de critic la adresa Guvernarii PSD-ALDE. Postul german vorbeste despre”refeudalizarea” Romaniei cu ajutorul unei propagande sufocante: „Securistii care striga ‘securistii’ se folosesc harnic de know-how-ul lor dezinformativ si ideologic pentru a-si reedita ispravile in materie de linsaj mediatic si de reeditare a cultului personalitatii”. „Insistentele dezinformari menite sa […]