Gabriel Liiceanu: „România postdecembristă a avut doar două puncte de vârf – Traian Băsescu și Ilie Bolojan, în rest a fost condusă de lideri execrabili”
Scriitorul și filosoful Gabriel Liiceanu a afirmat, într-o intervenție la Digi24, că în ultimele trei decenii și jumătate România a avut doar doi lideri politici pe care îi consideră cu adevărat remarcabili, respectiv Traian Băsescu și Ilie Bolojan, în timp ce restul clasei politice a fost, în opinia sa, profund deficitară. „Am ajuns pe primele […]